Pierwszoplanowa rola rodziców, jako najważniejszych wychowawców swoich dzieci, pozostaje dla nas najwyższym priorytetem. Jako szkoła pełnimy misję wspierania rodziców w tym zadaniu. Pomocą w pogłębieniu wspólnych wartości wychowawczych dzielonych przez rodziny uczestniczące w naszym przedsięwzięciu edukacyjnym są organizowane w placówce wykłady, warsztaty i szkolenia. Pomagają poznać model edukacyjny szkoły i stosować go w praktyce. Udział w nich nie jest obowiązkowy, niemniej wysiłek regularnego uczestnictwa w tych spotkaniach daje możliwość doskonalenia kompetencji wychowawczej rodziców.

Wzorem szkół hiszpańskich nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Akademią Familijną, oferując systemowe wsparcie w formie możliwości udziału w kursach Akademii przygotowanych specjalnie z myślą o rodzicach naszych placówek. Kursy Akademii są główną formą formacji rodziców.

Udział w kursach jest zaplanowany z myślą o wszystkich etapach edukacyjnych, w jakich dzieci uczestniczą w Promieniach. Poszczególne kursy dedykowane są:

„Pierwsze kroki”   rodzicom młodszych dzieci z przedszkola,

„Pierwsze litery”  rodzicom starszych przedszkolaków i uczennic z klas młodszych,

„Pierwsze decyzje” rodzicom z klas III i IV,

„Młodsze Nastolatki” rodzicom uczennic klasy VI, VII i  Gimnazjum.

Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy także na kurs „Miłość małżeńska”.

Naszym założeniem jest, aby po zakończeniu szkoły wszyscy rodzice mieli za sobą komplet kursów organizowanych przez Akademię. Prócz umocnienia w kompetencjach rodzicielskich kursy to świetna okazja, aby spotykać w gronie osób, które mają dzieci w tym samym wieku, i pragną wychować je jak najlepiej.