W ramach kontynuacji międzynarodowej wymiany między Szkołą Promienie, a Szkołą Guadalimar w Hiszpanii powitałyśmy w „Promieniach” uczennice z Hiszpanii.

Dziewczęta goszczone są przez nasze rodziny z klasy III i II gimnazjum oraz jedną z klasy VII. Plan wizyty jest bardzo bogaty we wspólne wydarzenia. Uczennice mają za sobą wizyty w ciekawych miejscach. Odbyły się wycieczki do Warszawy na Stare Miasto i do Zamku Królewskiego, kolejna do Nieborowa i łowickiego skansenu w Maurzycach, a także do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przed nami wizyta w niemieckim obozie przejściowym "Dulag" w Pruszkowie. W czasie weekendu odbył się zorganizowany przez rodziców spływ kajakowy malowniczą rzeką Pilicą.

Czas spędzony w szkole jest również bardzo intensywny. Uroczyste powitanie w szkole odbyło się we wtorek. Tego dnia było śniadanie specjalnie przygotowane dla naszych gości, nastepnie dzień sportu i dużo czasu na wspólne rozmowy. Kolejnego dnia odbyła się gra językowa. Dziewczyny w pięciu mieszanych grupach musiały wykonać różne zadania, między innymi był Krakowiak, wieża akrobatyczna, puzzle czy różnice kulturowe. Przed nami warsztaty pt.: „Izolacja DNA”, które poprowadzi Mama jednej z naszych uczennic, - wykładowczyni WUM oraz wyzwania kulinarne podczas wspólnego lepienia pierogów.

Dziewczyny rozmawiają ze sobą bardzo dużo. Wykorzystują znajomość angielskiego, starają się też mówić po hiszpańsku. Widzimy, że możliwość międzyszkolnej wymiany jest bezcennym doświadczeniem i jesteśmy przekonane, że korzysta na tym cała szkoła. Już dziś planujemy kolejne wymiany.Uśmiech