30 września kilkanaście uczennic "Promieni" z klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięło udział w "Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”.

Jest  to inicjatywa polegająca na zainscenizowaniu przybycia transportu warszawiaków wypędzonych ze swojego miasta do pruszkowskiego obozu. Dziewczęta z Promieni wraz z  Dyrektor ds. wychowawczych Panią Katarzyną Dobrzyńską i nauczycielką Panią Dorota Smosarską wcieliły się w rolę uczennic szkoły zakonnej, prowadzonej przez siostry Urszulanki SJK, które w czasie wojny musiały wraz z innymi mieszkańcami opuścić walczącą stolicę. Uczennice Promieni chciały w ten sposób uczcić pamięć tych, których los tak tragicznie doświadczył, a także tych, którzy nieśli im później pomoc. Idąc ulicami Pruszkowa dziewczęta przeżywały tamte wydarzenia bardzo osobiście, tak jak tamte osoby czuły zmęczenie i „władzę” faszystów, którzy je prowadzili. Weszły do obozu wraz z wszystkimi wypędzonymi od strony przejazdu kolejowego, przez dawną Bramę Główną. Pod Pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” odegrana została przejmująca scena segregacji więźniów przez bezwględnych hitlerowców.

Dziewczęta relacjonowały, iż udział w tym ważnym wydarzeniu głęboko poruszył ich postawy empatii i szacunku wobec ofiar wojny, a także postawy patriotyczne.